Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Software - Rizika na PC - Nový Software

Informace o programu

Zákoníkem práce, zákonem o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a zákonem o ochraně veřejného zdraví, je dána povinnost zaměstnavatele soustavně vyhledávat nebezpečné činitele a procesy pracovního prostředí a pracovních podmínek, zjišťovat jejich příčiny a zdroje.

Zaměstnavatel je povinen provádět zajišťování úkolů v prevenci rizik s ohledem na nebezpečí ohrožení bezpečnosti a zdraví zaměstnanců při práci ve všech oblastech činnosti zaměstnavatele, základní znalosti a dovednosti zaměstnanců, počet zaměstnanců, jejich odbornou připravenost a jimi vykonávanou práci.

Na základě zjištěných skutečností, je povinen vyhledávat a hodnotit rizika a přijímat opatření k jejich odstranění a provádět taková opatření, aby v důsledku příznivějších pracovních podmínek a úrovně rozhodujících faktorů, práce dosud zařazené jako rizikové mohly být zařazeny do kategorie nižší. Není-li možné rizika odstranit, je zaměstnavatel povinen je vyhodnotit a přijmout opatření k omezení jejich působení tak, aby ohrožení bezpečnosti a zdraví zaměstnanců bylo minimalizováno.

O vyhledávání a vyhodnocování rizik a o přijatých opatřeních je zaměstnavatel povinen vést dokumentaci.

Zaměstnavatel může zajišťovat plnění úkolů v prevenci rizik, je-li k tomu způsobilý (zaměstnává nejvýše 25 zaměstnanců) nebo odborně způsobilý (zaměstnává nejvýše 500 zaměstnanců) sám, jinak je povinen zajistit tyto úkoly odborně způsobilým zaměstnancem, kterého zaměstnává v pracovněprávním vztahu. Nemá-li takového zaměstnance, je povinen zajistit je jinou odborně způsobilou osobou. Odborně způsobilý zaměstnanec zaměstnavatele nebo jiná odborně způsobilá fyzická osoba jsou odborně způsobilými osobami podle zákona o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

 

Tento nový program nahrazuje původní, velmi úspěšný program Rizika na PC z roku 2001, který mnozí z vás znáte a pořád ještě používáte.

Rizika na PC - Nový software je moderní a jednoduchý program s intuitivním ovládáním.

Pracuje s nejčastěji používanou jednoduchou bodovou metodou mR = P x N, kdy:
mR = míra rizika
P = pravděpodobnost vzniku ohrožení
N = pravděpodobná závažnost následku

Program pracuje s databází činností a databází objektů. Můžete hodnotit rizika pro libovolný počet firem. Rizika můžete vybírat ze stromové struktury nebo ze seznamu.

K přidávání rizik můžete použít průvodce přidáním pracovního místa. Můžete filtrovat nehodnocená rizika, rizika s prošlými opatřeními, rizika podle nebezpečí, rizika podle typu opatření.

Program umožňuje vytvářet různé tiskové sestavy – dle pracovních míst, dle závažnosti, dle typu opatření apod.

K jednotlivým rizikům můžete vybírat předdefinovaná bezpečnostní opatření nebo doplňovat vlastní opatření dle konkrétních podmínek na pracovišti. K jednotlivým rizikům můžete vkládat vlastní fotografie.

 

Sleva 50% na software

Na tento software lze získat slevu 50%. Jak získám slevu 50%?

Varianty programu k zakoupení

  • Rizika na PC - Nový software
    Cena: 9600 Kč
  • Rizika na PC - Nový software - 50% sleva
    Cena: 4800 Kč