Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Kurz - Preventista PO

  • 3.4 - 4.4.2012
  • Praha (v.s. 51225 - kurz již proběhl)
Lektoři: Josef  Martinek
   
Místo konání: není zvoleno Mapa ZDE
Registrace: 9:00 - 9:30 hod.
Časový rozvrh: začátek výuky 9:30 hod.
Ubytování: Hotel*** Olšanka, zájemci si ubytování rezervují sami na tel. 267 092 212 nebo e-mailem rezervace@hotelolsanka.cz. Při rezervaci uvádějte zkratku ROVS (zvýhodněná cena pro naše účastníky)
Není zahrnuto v ceně kurzu a platí si ho účastník sám na recepci.
   
Cena kurzu: 2250 Kč (+21% DPH), na kurz se již nelze přihlásit, protože již proběhl
v ceně kurzu je zahrnuto občerstvení
daňový doklad obdržíte u registrace

Informace o kurzu

 

Odborný garant: Josef Martínek, tel: 541 230 013, mobil: 603 267 939, zodpoví odborné dotazy.

Nabízíme provádění odborné přípravy preventisty PO (§ 11, odst. 6 zákona ČNR č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů) /dále jen zákon o PO/, který má povinnost 1 x za rok absolvovat odbornou přípravu v PO, podle ustanovení § 16, odst. 1 zákona o PO. Preventisty PO je vhodné zřizovat v malých firmách s menším počtem zaměstnanců nebo ve velkých firmách, kde činnosti na úseku PO zajišťuje osoba odborně způsobilá v oboru PO nebo technik požární ochrany, a pro značný rozsah úkolů není schopen zajišťovat např. provádění preventivních prohlídek, které pak zajišťuje preventista PO.

Preventista PO může zajišťovat úkoly vyplývající ze zákona o PO, a to § 5, odst. 1, písm. d), tzn. označování pracovišť a míst příslušnými bezpečnostními značkami, příkazy, zákazy a pokyny ve vztahu k požární ochraně, včetně míst, kde jsou věcné prostředky PO a požárně bezpečnostní zařízení. Rovněž může zajišťovat na základě ustanovení § 5, odst. 1, písm. e), provádění různých kontrol na úseku PO, zejména pak preventivní prohlídky nebo kontroly provozuschopnosti požárně bezpečnostních zařízení, kde není vyžadováno výrobcem, aby tyto kontroly prováděla osoba jím pověřená.

Na úseku školení může preventista PO provádět školení zaměstnanců v PO, a to jak vstupní, tak opakované a zpracovat příslušnou dokumentaci (§ 16, odst. 1 zákona o PO).

Preventista dále vykonává činnosti ve vztahu ke kontrolám provozuschopnosti, např. hasicích přístrojů, hydrantů apod., kde tyto kontroly provádí osoby pověřené a proškolené výrobcem.

Další termíny kurzu

Lektoři
  • Josef  Martinek
Manažerka kurzu
  • Michaela Zachová
  • michaela.zachova@rovs.cz
  • 725 862 128
  • pracoviště: Brno
  • Maničky 163/7
  • 616 00 Brno - Žabovřesky
  • Michaela Zachová