Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

E-shop - Pracovní úrazy - věc veřejná

Autor publikace pracoval v oboru dozoru nad bezpečností práce 33 let, z toho 13 let jako vedoucí inspektor Inspektorátu bezpečnosti práce v Hradci Králové. Za tu dobu získal dostatek zkušeností i materiálů o pracovních úrazech v působnosti vlastního inspektorátu a v některých případech i inspektorátů dalších. Své poznatky publikuje v odborných časopisech.
Z bohatého materiálu vybral pro tuto publikaci přes 200 pracovních úrazů z různých oborů pracovní činnosti z období posledních 5 let. Nejde o příběhy vymyšlené, o fikci autora. Uvedené úrazy se skutečně přihodily, jsou za nimi konkrétní mrtví a ranění.
Publikace obsahuje úrazu ze zemědělství, těžby dřeva, výroby potravin, textilního průmyslu, dřevoprůmyslu, chemického průmyslu, výroby plastů, výroby a zpracování kovů, rozvodu a výroby elektřiny, plynů, stavebnictví, obchodu, dopravy, školství a dalších. Při výběru úrazů je přihlédnuto k statistickému výskytu jednotlivých druhů úrazů.
U každého úrazu je uvedeno, jak k úrazu došlo, kdo a jaké bezpečnostní předpisy porušil, případně, jaká byla příčina že k úrazu došlo.
Při různých aktivech a školeních bezpečnostních techniků a vedoucích pracovníků je velký zájem o materiály o pracovních úrazech, jako podklad a oživení povinného školení zaměstnanců v bezpečnosti práce a seznamovaní s riziky práce.
Publikace je určena pro všechny, kdo se zajímají o problematiku bezpečnosti práce a z nešťastných událostí si chtějí vzít poučení, případně chtějí v rámci školení prokázat, že bezpečnostní předpisy jsou určeny pro ochranu pracovníků a ne pro jejich obtěžování.
Jedná se o jedinou publikaci tohoto druhu na trhu.

  • Kategorie: Publikace
  • Autor: Ing. Miloslav Kočí
  • Rok vydání: 2006
  • Cena vč. DPH: Produkt již není určen k prodeji

Fotografie

545.jpg