Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookies. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

Kurz "Na míru" - Obsluha tlakových nádob stabilních (TNS)

Opakovací školení obsluhy tlakových nádob stabilních

 1.    Zákon č. 251/2005 Sb. o inspekci práce ve znění pozdějších předpisů – informativně
 2.    Zákon č. 174/1968 Sb., o státním odborném dozoru nad bezpečnosti práce ve znění pozdějších předpisů 
 3.    Vyhláška č. 18/1979 Sb., kterou se určují vyhrazená tlaková zařízení a stanoví některé podmínky k zajištění jejich bezpečnosti ve znění pozdějších předpisů  
 4.    Vyhláška č. 18/1979 Sb., kterou se určují vyhrazená tlaková zařízení a stanoví některé podmínky k zajištění jejich bezpečnosti ve znění pozdějších předpisů  
 5.    Vyhláška č. 48/1982 Sb., o základních požadavcích k zajištění bezpečnosti práce a technických zařízení ve znění pozdějších předpisů v rozsahu § 173.
 6.    Stručná charakteristika plynů - kyslík, acetylén, vodík, dusík, argon, oxid uhličitý, oxid uhelnatý, chlór, čpavek, vysokopecní, koksárenský, směsný, zemní, zkapalněné plyny .
 7.    Výstroj tlakových nádob - konstrukce a činnost.
 8.    ČSN 69 0010 – Tlakové nádoby stabilní. Technická pravidla (včetně všech změn), část 1.1, 2.1, 5.2, 7.1, 7.2.
 9.    ČSN 69 0012 – Tlakové nádoby stabilní. Provozní požadavky (včetně všech změn).
 10.  ČSN 06 0830 – Tepelné soustavy v budovách - Zabezpečovací zařízení pro ústřední vytápění a ohřívání užitkové vody (včetně všech změn).
 11.  Specifické tlakové nádoby ve firmě.
 12.  Poznatky z provozu TNS, vzniklé mimořádné události a jejich předcházení, rozbor poruch v souvislosti s provozem tlakových nádob ve firmě.
 13.  Praktická činnost při obsluze tlakových zařízení – kontroly, Místní provozní řád, Provozní deník